Introduction: Productiehandleiding

Picture of Productiehandleiding

Deze productiehandleiding beschrijft je stap voor stap hoe je een plexi-plooimachine maakt die kan gebruikt worden voor freeform en twisten.

Step 1: Materiaal Verzamelen

Picture of Materiaal Verzamelen

Hout

  • Beuk Rond 30mm (1m)
  • 12x12 vurenbalk (2m10)
  • Beuk Rond 22mm (1m)
  • Vuren 34x34
  • Multiplex 5,5mm (122x60)
  • Gesch Hout 27x27
  • Gesch Hout 34x34
  • 2x MDF 6mm 450x600
  • Multiplex 18mm

Standaardonderdelen

  • 2x Vleugelmoer Gietijzer M12 Zn
  • 8x Zeskantmoer Verz. M12
  • 4x Verbindingsplaat 75mm Zn/DZ-50
  • Raamhoekijzer VZ 4 100mm
  • Sluitring M5 (22st)
  • Vleugelmoer M5
  • 2-Pol Schak. IP54
  • Spaanderplaatschroef 3,5x40 (75st/doos)
  • Spaanderplaatschroef 3,0x25 (100st/doos)
  • 20 Spaanplaatvijzen (BIC)
  • 8 Tapbouten+Moer Verzinkt M5 50
  • Domino 2x2,5A (Wit)
  • Draadstang Verzinkt M12 1m
  • DrNagels Galv 80G

Stopcontact

  • 2x Snoer 2m Zwart
  • stekker: 230V 16A
  • StopCont 2xVert IP54
  • aftakdoos 80x80x40 IP65
  • verlengsnoer 3G2,5mm² wit 1m
  • 2x kabelverbinders
  • 2x kroonsteen 2,5 mm²
  • signalisatie lampje 230V

Metaal

  • Metalen bevestigingsplaatje 44x33x3

Werkmateriaal

  • 2 meetlatten inox 13x0.5mm-150mm IR150301
  • Schuifmaat
  • Secondelijm
  • Metabo boor
  • 4 sergeanten
  • 2 Elstein panelheaters
  • Laser cutter
  • Zaagmachines
  • Metaalsnijder
  • Lasmateriaal
  • Winkelhaak

Step 2: Materiaal Bewerken

Picture of Materiaal Bewerken

Aan de hand van 2D tekeningen uit het programma Siemens NX 9.0 kan je de onderdelen maken. Hieronder staan welke machines gebruikt worden om welk materiaal te bewerken.

2D Foto's chronologisch

  1. Afstelblok
  2. Balk 1 (warmte-element)
  3. Balk 2 (warmte-element)
  4. Balk 3 (warmte-element)
  5. Metalen bevestigingsplaat (verstelbare plaat)
  6. Grote bevestigingsplaat
  7. Bovenplaat (Geraamte)
  8. Draadstang
  9. Gradenboog
  10. Klem 1
  11. Klem 2
  12. Klem 3
  13. Klem 4
  14. Metaalplaat
  15. Plaat boven (warmtehouder)
  16. Plaat onder (warmtehouder)
  17. Poten
  18. Poten 2 (warmtehouder)
  19. Stang 1 (As)
  20. Stang 2 (Handvat)
  21. Verstelbare plaat
  22. Verstevigingsbalk
  23. Verstevigingsblok

Zaagmachines + boor

Gesch Hout 34x34 :

  • Geraamte: 4x Poten
  • Verstevigingsbalk
  • 4x Afstelblok

Gesch Hout 27x27 :

  • Warmte-element: 3 Balken
  • Warmtehouder: 6x Poten2

Beuk Rond 30mm (1m) :

  • Hendel: Stang1

Multiplex :

  • Verstevigingsblok
  • 4 Klemmen
  • Handvat
  • Hendel: Stang2
  • Afstelkaliber (zie volgende stap)

Laser cutter

MDF :

  • Bovenplaat
  • Gradenboog
  • Verstelbare plaat
  • Warmtehouder: boven- en onderplaat

Lassen

  • Vleugelmoer Gietijzer M12 Zn
  • Aandrijfmoer M12

Metaalsnijder

  • Draadstang M12
  • Metalen bevestigingsplaat

Step 3: Geraamte

Picture of Geraamte

Om de uitlijning van de machine correct toe te passen zal gebruik gemaakt worden van een kaliber dat mee gelaserd is. Vervolgens wordt het geheel opgespannen met spanschroeven. De opstelling wordt nog eens gecontroleerd met een winkelhaak zodat het correct gepositioneerd is. Vervolgens vijs je in elke poot bovenaan 2 spaanplaatschroeven diagonaal ten opzichte van elkaar in. Aan elke kant van de verstevigingsbalk boor je voor om daar ook twee spaanplaatschroeven in te vijzen.

De verstevigingsblok wordt boven het grootste gat van de bovenplaat bevestigd met daarop de gradenboog die ook twee spaanplaatschroeven wordt aangebracht, om nauwkeurig te werk te gaan kan men hier al reedsmoet de as in het gat plaatsengat geplaatst worden en de klem uitgelijnd zodat men zeker weet dat de verstevigingsblok goed staat.

Step 4: Hoogteregeling

Picture of Hoogteregeling

De aandrijfmoer verlijmt men met het bevestigingsplaatje.wordt op het bevestigingsplaatje gelast. Ook de vleugelmoeren worden op de draadstangen gelast.

Daarna worden de draadstangen in de bovenplaat gebracht en de twee aandrijfmoeren samen met een sluitring om de draadstang gedaan. De draadstang gaat door de daar voorziene gaten van de bovenplaat en de verstevigingsbalk.

Step 5: Klemplaat

Hierop wordt de klem aangevezen met 3 spaanplaatschroeven, de andere klem wordt aangespannen door de vleugelmoer en bouten (M5), aan beide klemmen wordt er geborgd met sluitringen. De bouten gaan door de voorziene gaten, met de vleugelmoer aan de kant van de aan te bevestigen klem (klem waarbij het gat wordt doorgetrokken naar beneden) als we plexiglas moeten klemmen. Daarna wordt deze klemplaat aan de bevestigingsplaatjes gevezen, met de sluitring en de moer, die reeds rond de draadstang hangen.

Step 6: De Klemverdraaiing + Hendel

De klem wordt aan het plat gedeelte van de as gevezen met twee bouten en sluitringen voor borging zodanig dat de klem mooi in het midden hangt en dat het horizontaal staat ten op zichte van de onderste klem. Het is ten zeerste van belang dat alle zijkanten van de bovenste klemmen met de onderste klemmen parallel staan, daarom gebruiken we dus het kaliber. De andere klem wordt opnieuw met een bout en vleugelmoer M5 aangebracht als we het plexiglas klemmen. De meetlatten worden met secondelijm aan de klem verlijmd.

De as wordt door het gat gebracht en bovenaan wordt het handvat aangebracht met een metalen pen horizontaal op de gradenboog. De metalen pennen worden gebruikt om de as te klemmen tussen de verstevigingsblok en de onderkant van de bovenplaat. Er wordt ook nog een bout (M5) met moer door het gat van het handvat gebracht, deze past in de gaten van de gradenboog bij de referentiegraden. Bij het boren van de gaten voor de metalen pennen moet er eerst de positie van de hendel gecontroleerd worden dat deze zeker in de voorziene gaten van de draaischijf passen. Als de positie van de hendel gecontroleerd en correct is, kan het gat geboord worden door dit geheel.

Step 7: Bevestigingsplaat

De bevestigingsplaat wordt aangebracht onderaan de poten en de verstevigingsbalk. Zodat het geraamte in het midden komt te staan van de bevestigingsplaat. De afstelblokken moeten geplaatst worden zodat de lampen nog in een volledig bereik verschoven kunnen worden. Het geraamte wordt met een 4 tal schroeven aan de bevestigingsplaat geschroefd. Het stopcontact wordt met kleine schroeven hier ook op geschoefd.

Een opmerking bij het bevestigen schroeven op de bevestigingsplaat is dat alle gaten ten eerste voorgeboord moeten worden zodat zich alles opspant ten opzichte van deze plaat en ten tweede dat de schroeven verzonken moeten worden zodat dit op een effen oppervlak geplaatst kan worden.

Step 8: Warmtehouder + Warmte-element

Picture of Warmtehouder + Warmte-element

De poten worden op de drie hoeken van boven- en onderplaat bevestigd met elke keer twee spaanplaatschroeven die diagonaal aangebracht worden, voor versteviging.

Daarna neemt men de twee kleine blokjes en vijst ze met spaanplaatschroeven in, de kleine schroef dient om de twee balkjes aan elkaar te schroeven. De twee blokjes passen op elkaar door de speciale inkeping die gemaakt werd om ervoor te zorgen dat beide blokjes samen sterk genoeg zijn om het gewicht van de lamp te kunnen dragen zonder uiteen te vallen. Op het langste blokje van de twee wordt verticaal een langer balkje met twee schroeven gevezen (diagonaal). Hieraan gaat men de twee plaatjes met 225 mm afstand van elkaar invijzen. Dat is 1.5 cm van de onderste rand. De plaatjes worden bevestigd zodat ze langs binnen gedraaid worden. Dit is ontworpen met de reden dat de lamp het gehele plexiglas kan verwarmen, want als we bijvoorbeeld de plaatjes naar beneden draaien zal de bovenkant van het plexiglas veel minder snel opwarmen. Hieraan kan men de lampen bevestigen via een moer.

Comments

About This Instructable

619views

3favorites

License:

More by SVanneste:ProductiehandleidingGebruikershandleiding
Add instructable to: