2Views1Replies

Author Options:

How much is this gonna take? Answered

I see that this class uses a lot of household materials so im wondering what the cost should be for the other materials.

1 Replies

user
randofoBest Answer (author)2017-04-05

I have never totaled all of the materials. However, I do link to them in the materials lesson. That should give you a sense. My quick guesstimate is around $150 - $200 for everything listed.

Select as Best AnswerUndo Best Answer