3D Filament Bobininden Malzeme Kutusu

Introduction: 3D Filament Bobininden Malzeme Kutusu

About: Captain

Kullanılmış üç boyutlu yazıcınızın bobinini yeniden değerlendirmek üzere internetteki diğer projelerden esinlenerek evde bulunan malzemelerden aynı zamanda hiç para ödemeden nasıl bir malzeme kutusu yapacağınıza dair öğretici ve bilgilendirici ilk ve tek projemdir.


Öncelikle doğayı koruma açısından plastiklerin yaşamımızda yeniden kullanılarak nasıl işe yaradıklarını öğretmek istiyorum.

Sonrasında kullanılmış plastikleri atmayarak doğayı ve çevreyi korumamızın gerektiğini 3d printer kullanan kişileri bilgilendirmek istiyorum.

Sonuç olarak eğer bu projeyi görüp sizde evinizde böyle bir şey yaparsanız lütfen Twitter'dan #bmk ile fotoğraf paylaşın.

Herkese kolay gelsin...

Supplies

*/ 3D Filament Bobini

*/ Üçel Helva Kutusu

*/ Çakı

*/ Elektrik Bandı

Step 1: Filament Bobini Hazırlanışı

Filament bobininin fotoğraflarda gördüğünüz şekilde üst kısmını çıkarabiliyorsunuz.

Çıkardıktan sonra üzerinde bulunan kıskaçları zımpara vasıtası ile biraz kısaltmanız gerekir çünkü diğer şekilde kapağı açmak için her seferinde tornavida ile bu kıskaçlara bastırmak zorunda kalırsınız.

Step 2: Üçel Helva Kutusu

Helva kutusunun ortasından çakınız ile delik açabilirsiniz.

Step 3: Birleştirme

Helva kutusunu ortasından açtığınız delikten filament bobininin orta kısmı geçecek şekilde yerleştirin.

Teneke keserken bazı parçalar olacak bunlar elinizi kesebilir dikkat edin. Bu keskin parçaları elektrik bandı ile kapatabilirsiniz.

Step 4: Sonuç

Sonuç olarak sadece tek bir malzeme için kullanacak iseniz içine herhangi bir ayırıcı eklemezsiniz.

Değişik türde malzemeler koymak isterseniz içerisine fotoğraftaki gibi evde bulunan herhangi bir eşyadan ayırıcılar yapabilirsiniz. Ben kontraplak parçlarından yaptım.

Ek olarak; fotoğrafta gördüğünüz üzere kapak kısmı kutunun üzerinde kaldı ancak isterseniz filament bobininin orta kısmını el testeresi ile keserek tam kutuya uyacak şekilde ayarlayıp çift kompenantlı yapıştırıcı ile yapıştırıp kullanabilirsiniz.

Saygılarımla, herkese kolay gelsin...

Be the First to Share

  Recommendations

  • Puzzles Challenge

   Puzzles Challenge
  • CNC and 3D Printing Contest

   CNC and 3D Printing Contest
  • Lamps Challenge

   Lamps Challenge

  Comments