Introduction: Bosch El Süpürgesi

Bosch El Süpürgesi,

Çoğunlukla küçük kırıntıları ortadan kaldırmak için kullandığımız süpürge, boyutu sayesinde evlerde tercih edilen bir görev görüyor.

Step 1: Açılış

İki ana parçadan oluşan makinenin ön bölgesinde toz torbası ve filtresi bulunurken arka kısmında batarya ve motor aksanları bulunuyor. Bir tuş sayesinde ortadan ikiye kolayca ayrılabilen süpürgede filtre ve toz torbası kolayca çıkarılabiliyor. Fakat toz torbasının küçük olması kullanım açısından istenilen verimi sağlayamıyor.

Step 2: Motor-Pil

Arka aksana geldiğimiz zaman ise motorun ve bataryanın bu bölgede olduğunu görüyoruz. Parçaların sağlam bir şekilde korunması için altı köşeli 3 vida sayesinde kapalı tutulduğu göze çarpıyor. İçerisinde ise hava çekimini sağlayan şarj edilebilir 3 adet pil ve çekimi sağlayan motor buluyor.

Step 3: Son

Süpürgenin tüm parçalarını ayırdığımız zaman ortaya çıkanlar ise,

-3 parçadan oluşan dış kabuk

-Dış kabuğu bir arada tutan altı köşeli 3 adet vida

-Toz torbası ve filtresi

-3 adet şarj edilebilir pil

-Piller ile motor arasındaki bağlantıyı sağlayan bakır teller

-Motor ve motoru koruyan plastik aksan

Bosch El Süpürgesi, şarj edilebilir piller sayesinde elde edilen enerjiyi motora aktararak hava çekimi sağlıyor. Bunun sonucunda tozlar torbada toplanıyor ve filtre sayesinde tozların motora gelmesi engelleniyor. Düzenli olarak toz torbasının temizlenmesi ve pillerinin şarj edilmesi gerekiyor.