Introduction: D.I.Y. & COVID-19 & BEN

Tasarlanan tüm ürünlerin genel amacı pandemi sürecinde yaşadığımız olağanüstü halde, zorunlu olarak dışarı çıktığımızda birebir temas kurduğumuz nesnelerle teması minimuma indirmek adına ikincil bir aparat geliştirmektir. Dönem boyunca ki süreçte tasarımlar bir takı şeklini alarak estetik de bir görünüme kavuştu.

Step 1: YÜZÜK 01

Yüzük 01 adlı ürün kapı anahtar çevirmeye yara-yan bir ürün. Üretim aşamaları da sırasıyla elimdeki metal bir malzemeyi (ataç) ateşle kızdırıp plastik çengelde bir delik oluşturdum. Bu delikten halka haline getirdiğim başka bir atacı geçirdim ve üzerini cildimi tahriş etmesin, çizmesin diye ip ile ördüm.

Step 2: KOLYE/BİLEKLİK

Bu ürünü tasarlarken ilk aşamada kapı açma ve kapama eyleminde ele geçirilen ve kapı kolunu kavrayışı kısıtlamayan bir ürün tasarlamaya çalıştım. Proje sürecinde bu ürün katı forma sahip bir nesneden ince bir katmana doğru evrildi. Bu üründe de elimize geçirebileceğimiz zincir benzeri bir aksesuara takılmış minik bir kutu içerisinde kullan at mantığında z şeklinde katlanmış peçeteler ile bunu sağlamaya çalıştım.

Step 3: FİNAL ÜRÜNLERİ VE GELİŞİM SÜRECİ

Tasarım sürecini incelemek ve tüm videoları izleyebilmek adına ppxt. sunumunu indirebilirsiniz.