3Views0Replies

Author Options:

price of classes? Answered

This stuff looks just to be the thing I have been looking for. I just tried to make a mold for a part I needed for a spirit duplicator. It didn't work out. I'm having it made at UPS for $75 to $100. for a 3D computer designed part made of plastic or resin. I looked into doing it my self with a mold kit but it was going to cost me $75. anyway. I would love to learn to make molds. I used them for a wedding to make Rose Chocolate lollypops for the Bride about 100. I would love to make soap. I live in a mobile home park with over 500 homes and it would be a great place to try out my product. I would like to know the cost of the classes so I can plan.













Discussions