Terarrium

Introduction: Terarrium

Hiç bir yerde bulamayacağınız el yapımı teraryum,tulyum yada mini bahçe malzemeleri yapılış şekli anlatımı ve detayı hakkında sizler için yazdığımız yazımızı ve örneklerimizi takip etmeniz bu konuda hiç bir şeye ihtiyaç duymadan kendi imkanlarınızla profesyonel bir şekilde ve en doğal malzemelerle gerçek görünümlü teraryum hazırlayabileceksiniz.Yazımız sürekli güncellenecek ve yeni örnekler eklenecektir.

Teraryum Malzemeleri ve Teraryumlar (Tulyum,Mini Bahçeler) Nasıl Hazırlanır.bizler çiçekçiler olarak doğada bulunan ince çam ağacı dallarından renkli taşlardan ve kozlardan faydalanarak teraryum yapabiliriz yandaki cam dünya şeklinde örneğini gördüğünüz teraryum (isteyenlere hd kalitede videolarını da gönderebilirim yada youtube den izleyebilirsiniz) dikkatli bakarsanız cam ağacından yapılmış bir ev modeli yine çam ağacından yapılmış içerisinde saman doldurulmuş nostaljik bir at arabası ve yine çam ağacı dallarından yapılmış nostaljik ve eski bir köprü görmektesiniz. bu malzemeleri hemen her yerde bulmanız çok kolaydır teraryum için ev yaparken minik bir meyve suyu yada süt kutusunu ikiye bölerek etrafına eşik aralıklarla kestiğimiz dalları sıcak silikon tabancası yardımıyla yapıştırın daha sonra her iki duvara da ters ve harfini üstten silikonla yapıştırın ve çatısını oluşturun çatısının üzerine düz çöpler ile sağlam ekler koyunuz daha sonra çam kozalarını kopararak çıkan parçaları kiremit şeklinde döşeyiniz. ve sulu boya yardımı ile kiremit rengi veriniz. yine köprü için yarım daire şeklinde koli bandının sarılı olduğu kartonları ikiye bölerek yapıştırıp aynı işlemi yapabilirsiniz.

by:yerköy çiçekçi

Step 1:

Teraryumlar için mantar uğur böceği gibi objeler nasıl yapılır.

Yandaki resimde de gözüktüğü gibi teraryumlarımızı renklendiren neşe ve canlılık katan orman mantarları,uğur böcekleri gibi dekor ve süs objelerini hazırlamak çok kolay şöyle ki bir miktar ağaç tutkalını un ile kulak memesi kıvamına getiriniz. daha sonra istediğiniz şekli veriniz ve bir gün oda sıcaklığında kuruduktan sonra ucuz ojeler ile boyayınız. hepsi bu kadar kolay :)

Step 2:

yandaki resimde ise köprü şeklinde bir teraryum malzemesi görmektesiniz ham maddesi ahşap çay kaşığı olan bu köprü sıcak silikon ve yan keski yardımıyla yapılmış ve politex tarsı ahşap boyasıyla efekt verilmiştir ortalama yapım süresi ise 25 dakikadır.

Teraryumlar için ev nasıl yapılır. internet sitelerinden yada dükkanlardan çok pahalı bir fiyatla temin edebileceğiniz doğal görünümlü teraryum evlerini kutusu 5 tl olan kaşıklar ile 20 adet ürütebileceğinizi belkide hiç düşünmemiştiniz. minik meyve suyu yada ilaç kutusunun dışına yapıştırabilceğiniz bu malzemeleri eşit ölçüler ile keserek evinizi tamamlayabilirsiniz.

Step 3: Objeler Mini House

Teraryum örnekleri ve bunların nasıl yapıldığını göstereceğim

elma şeklinde cam objeye yukarıdak gördüğünüz ve tamamen kendimce hazırlanan köprü ev gibi ojbeler ile tasarladığım orman ve göl temalı teraryum görenleri büyülemeye devam ediyor.

Be the First to Share

  Recommendations

  • Mason Jar Speed Challenge

   Mason Jar Speed Challenge
  • Pumpkin Challenge

   Pumpkin Challenge
  • Bikes Challenge

   Bikes Challenge

  Discussions